Nytt nettverk for tryggere kommuner og fylkeskommuner

Nytt nettverk for tryggere kommuner og fylkeskommuner

KS inviterer alle kommuner og fylkeskommuner til et nytt nettverk for samfunnssikkerhet og beredskap. Nettverket skal gi praktisk støtte og faglig oppdatering slik at kommuner og fylkeskommuner blir i enda bedre stand til å ivareta lokal trygghet.

Målgruppe: Ansatte med ansvar og interesse for samfunnssikkerhet og beredskap i kommuner og fylkeskommuner

Hovedtiltak: faglig oppdatering, samling av eksempler, erfaringsdeling

Samarbeidspartnere: DSB, statsforvaltere, Heimevernet

Satsing: Del av KS’ satsing «Sikre og motstandsdyktige kommuner og fylkeskommuner – felles løft for styrket samfunnssikkerhet og beredskap»

Første samling er 23. januar. Det blir jevnlige møter fremover.

Les mer og meld deg på:

Nytt nettverk for tryggere kommuner og fylkeskommuner – Hjem

Fotograf Kjetil Moe, Narvik kommune. Bildet er fra et møte i beredskapsrådet i Narvik kommune.

 

GeoForum etablerer en egen faggruppe med tema samfunnssikkerhet. Form og innhold på faggruppa, var ett av temaene på GeoForum sin lederkonferanse 13.-14. januar. Lederkonferansen er det viktigste møtestedet for tillitsvalgte i lokalavdelingene, styret, faggruppeledere og sekretariat.

Kjenner du noen som vil bidra i faggruppene, eller kanskje du selv vil være med? Ta kontakt med oss

Mer om bakgrunnen for etablering av faggruppa i Posisjon:

Geoforum om samfunnssikkerhet – Issuu

Annonser